Småkraftaktør selger kjempetomt til Google

(12/08/2019) Det er den kjente småkraftaktøren Løvenskiold Fossum som selger kjempetomten Google har kjøpt i Skien. Tomten er kjøpt med tanke på mulig utbygging av et gigantisk datasenter,

Nyheten som at Google vurderer å etablere seg i Norge kom før helgen.  Tomten skal utvikles med tanke på infrastruktur sammen med Statkraft, men ifølge Realestatenyheter,no er det altså Leopold Løvenskiold, eieren av famileeiendommen Løvenskiold Fossum, som selger 1947 mål utmark til formålet.

– Det er bare å gratulere Løvenskiold med denne handelen som det helt sikkert har vært jobbet systematisk og målrettet med over flere år. Det er ingen tvil om at Googles eventuelle inntreden i Norge er svært viktig for fornybarbransjen her hjemme så det Løvenskiold har bidratt til her er helt spesielt sier daglig leder Knut Olav Tveit i Småkraftforeninga.

Mer om nyetableringen kan du lese her.

Mer om Løvenskiolds engasjement i småkratverk finner du her.

Bildet over viser tomten Google har kjøpt i Skien. Kilde: Pressemelding/Statkraft



Småkraftforeninga
Rådhusgata 17, 0158 Oslo

E-post: post@smakraftforeninga.no
Telefon 99 08 08 78

Blog Blog Blog Blog